Codzienna dieta psa musi być odpowiednio zbilansowana, aby dostarczyć mu wszystkich składników odżywczych wpływających na kondycję i zdrowie. Większość opiekunów decyduje się na gotowe karmy dla psa, a dodatkowo wykorzystuje przysmaki w formie nagrody i urozmaicenia. Należy pamiętać, że powinny dostarczać nie więcej niż 10% dziennej porcji kalorii i zostać odpowiedzialnie wybrane.

  1. Jak wybierać i podawać przysmaki dla psa?
  2. Gryzaki dla psa dorosłego i szczeniaka
  3. Naturalne przysmaki dla psa

W sklepie zoologicznym znajdziemy duży wybór smakołyków dla pupila, co u mniej doświadczonych opiekunów może budzić szereg wątpliwości. Warto wybrać te przysmaki dla psa, które oprócz smaku zapewnią też inne korzyści.

1. Jak wybierać i podawać przysmaki dla psa?

Najistotniejszą wskazówką dotyczącą podawania psu smakołyków są zalecenia producenta. Przekąski służące higienie zębów zwykle stosuje się raz dziennie, w innych przypadkach ilość może nie być tak dokładnie określona; wówczas należy pamiętać o dziennym bilansie kalorycznym. Dobrym rozwiązaniem są naturalne przysmaki, o dużej zawartości mięsa i ograniczonej ilości tłuszczu. Warto też zastanowić się, kiedy najlepiej podawać je psu i wykorzystać walor tego rodzaju nagrody. Wiele osób stosuje smakołyki podczas treningu psa, a jeden z najpopularniejszych przysmaków – gryzak, służy także do rozładowaniu emocji i wyciszeniu.

2. Gryzaki dla psa dorosłego i szczeniaka

Problemy z niszczeniem mebli i przedmiotów oraz niepokojem mogą pojawić się na każdym etapie rozwoju psa. Dlatego tak wielu właścicieli wybiera gryzaki dla psa, które zapewniają mu atrakcyjne zajęcie, możliwość rozładowania energii, a dodatkowo sprzyjają oczyszczaniu zębów z kamienia. Ważne, by były dostosowane do wielkości zwierzaka, bo nie każdy pupil poradzi sobie z dużą i twardą kością. Gryzaki dostępne są w wielu wariantach smakowych, co pozwoli lepiej dopasować je do indywidualnych preferencji psa oraz urozmaicić dietę.

3. Naturalne przysmaki dla psa

Duża zawartość mięsa i dodatek warzyw to zalety naturalnych przysmaków dla psów. Mogą mieć formę pasztecików, kostek, kabanosów, ale w tej kategorii mieszczą się także suszone kawałki naturalnego mięsa. Jeśli wybierzemy produkt pakowany, w niewielkich kawałkach, znakomicie sprawdzi się jako nagroda podczas treningu psa. Warto zapoznać się z jego składem oraz wybierać smakołyki o niskiej zawartości tłuszczu, bez konserwantów i sztucznych barwników. Dodatek witamin wpłynie pozytywnie na wygląd sierści oraz witalność pupila, uzupełniając składniki zawarte w codziennie podawanej karmie dla psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj