Zbilansowana dieta to jeden z najistotniejszych czynników mających wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego czworonożnego podopiecznego. Możesz mu ją zapewnić, sięgając po wysokiej jakości karmę. Na szczególną uwagę zasługują karmy organiczne. Czym się charakteryzują? Czy warto po nie sięgnąć? Dowiedz się więcej!

Karmy organiczne – czym się charakteryzują?

Karmy organiczne, jak np. karmy SPECIFIC™, to produkty cechujące się najwyższą jakością, stworzone we współpracy z lekarzami weterynarii. Składniki wykorzystywane do ich produkcji pochodzą nawet w 95% ze źródeł organicznych, certyfikowanych i ściśle kontrolowanych. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że są to uprawy ekologiczne, wolne od herbicydów, pestycydów i innych nawozów sztucznych. Zwierzęta karmione są produktami organicznymi, zachowany jest ich dobrostan, nie otrzymują prewencyjnie antybiotyków.

Karmy i przysmaki organiczne dla psów i kotów SPECIFIC™ odznaczają się ponadto tym, że w ich produkcji nie są stosowane sztuczne barwniki, dodatki smakowe i przeciwutleniacze innego pochodzenia niż naturalne. Co równie istotne, opakowania karm nadają się w 100% do recyklingu. Troska nie tylko o zdrowie i samopoczucie swojego pupila, ale również o środowisko naturalne jest kolejnym powodem, dla którego warto sięgnąć po ten wyjątkowy rodzaj pożywienia!

Jak wybrać i jak podawać karmy organiczne?

Karmy organiczne dla psów i kotów SPECIFIC™ są pełnoporcjowym posiłkiem. Oznacza to, że są zbilansowane, zapewniają organizmowi zwierzęcia składniki odżywcze potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania, a co za tym idzie – mogą stanowić podstawę codziennej diety. W ofercie SPECIFIC™ znajdziesz karmy organiczne suche i mokre dedykowane dorosłym psom i kotom, jak również pyszne, zdrowe smakołyki dedykowane psom i kotom wszystkich ras, w każdym wieku.

Wybierz rodzaj pożywienia, który najbardziej odpowiada Twojemu pupilowi. Na karmę suchą składają się niewielkiej wielkości chrupki, które są łatwe do pogryzienia. Jeżeli Twojemu psu lub kotu nie doskwierają dolegliwości dentystyczne, z pewnością chętnie po nie sięgnie. W przypadku psów i kotów z chorobami dziąseł lub/i zębów doskonale sprawdzi się karma mokra, która jest bardzo miękka i łatwa do zjedzenia. Pokochają ją również czworonogi borykające się z brakiem apetytu, ponieważ jest niezwykle aromatyczna!

Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z dietą czworonożnego przyjaciela? Skonsultuj się z zaufanym lekarzem weterynarii, który pomoże Ci dobrać karmę wychodzącą naprzeciw potrzebom żywieniowym Twojego podopiecznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj