Wygodne miejsce do odpoczynku, na którym można się wyciągnąć po długim spacerze – to opis idealnego legowiska dla psa. Wbrew pozorom bardzo łatwo możesz sprawić swojemu pupilowi takie posłanie. Wystarczy, że podczas zakupu „psiego łóżka” weźmiesz pod uwagę kilka parametrów. Jak więc wybrać idealne legowisko dla psa? Sprawdź to, czytając dalej!

Wybierz odpowiedni rozmiar

Szukasz legowiska dla psa? Zacznij od wyboru rozmiaru. Wiele osób pomija ten istotny element przy zakupie „łóżka dla czworonoga”, a to duży błąd! Rozmiar ma ogromne znaczenie, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy, czy twojemu pupilowi będzie się wygodnie odpoczywało. Kupiłeś szczeniaka? Właściciel hodowli na pewno podał ci wymiary psiego posłania. Wystarczy kupić legowisko, kierując się tymi danymi.

Co zrobić, jeżeli jesteś właścicielem dorosłego zwierzaka? Wybierz taki model, na którym będzie on mógł się swobodnie wyciągnąć. Ważne jest to, żeby piesek mógł na nim położyć zarówno głowę, jak też tułów oraz, żeby żadna z tych części ciała nie zwisała z posłania.

Legowisko dla psa powinno być miękkie

Kolejnym parametrem, którym powinieneś się kierować, kupując legowisko dla psa, jest jego miękkość. Pamiętaj, że twoim celem jest to, żeby stworzyć swojemu pupilowi, jak najbardziej komfortowe warunki. Miękkie posłanie sprawi, że psiakowi na pewno będzie się wygodnie odpoczywało. Z tego powodu warto zadbać o to, by psie łóżko miało albo wyjmowaną poduchę, albo, żeby jego środek był miękki. Dobrym pomysłem jest też zakup modelu z wyższymi krawędziami oraz niskim progiem. Takie rozwiązanie zapewni czworonogowi ciszę oraz ułatwi wchodzenie do legowiska.

Zwróć uwagę na design

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, by legowisko dla twojego psa było jak najbardziej komfortowe. Tak samo ważny jest design. Postaw na kolory, na które twój pupil reaguje entuzjastycznie. Możesz też wybrać model, który designem będzie pasował do innych akcesoriów psiaka lub tworzył spójną całość z kącikiem dla psa. Zastanów się również nad kształtem. Pomyśl, co bardziej spodoba się twojemu ulubieńcowi: okrągłe, czy prostokątne posłanie.

Materiał ma duże znaczenie

Przy zakupie legowiska dla psa warto także wziąć pod uwagę materiał, z jakiego zostało wykonane. Pamiętaj, że należy je regularnie czyścić. Cykliczne zbieranie na rolkę lub odkurzanie psiej sierści to podstawa. Warto sprawdzić, czy poszczególne elementy można prać lub czyścić na mokro. W niektórych modelach dostępne są, np. poduchy, z których można zdjąć pokrowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj