Choć typowe zwierzęta domowe, takie jak psy, koty czy ryby, cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, to wiele osób preferuje bardziej egzotycznych towarzyszy. Gady, płazy, owady, pajęczaki czy wije stanowią znakomity wybór dla każdego, kogo u zwierząt ceni sobie przede wszystkim ciekawy wygląd, zachowanie i możliwość ich obserwacji, Większość tego typu stworzeń to typowe zwierzęta terrarystyczne – ale, no właśnie, czym właściwie jest terrarium?

Kawałek natury

Osobie niezaznajomionej z hobby, jakim jest terrarystyka, terrarium może wydawać się po prostu akwarium bez wody – szklanym, lub plastikowym pojemnikiem, w którym umieszcza się zwierzę. Tymczasem terrarium to o wiele więcej niż pojemnik. Jego kluczową rolą jest zapewnienie zwierzęciu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, jakie panują w jego naturalnym środowisku. Większość zwierząt terrarystycznych to istoty ciepłolubne, wymagające specjalnego ogrzewania. Wiele z nich jest również wyczulona na poziom wilgotności powietrza i inne specyficzne warunki panujące w pomieszczeniu. Zadaniem terrarium – oraz jego właściciela – jest zapewnienie tych warunków.

Ceny terrariów

Jeśli chodzi o kwoty, jakie trzeba wydać na zakup i wyposażenie terrariów, to są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od rodzaju zwierzęcia, jakie mamy zamiar nabyć. Duże, szklane terraria dla gadów, wyposażone w bogaty wystrój i system ogrzewania, mogą kosztować setki złotych, podczas gdy plastikowe pojemniki dla owadów to wydatek rzędu kilku-kilkunastu złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj