Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela musi zatroszczyć się o kwestię jego higieny. Posiadanie psa wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też obowiązkami. Pupile potrzebują czystego, stałego i zacisznego miejsca do spania oraz załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Przy regularnych porządkach i pomocnych akcesoriach możliwe jest zachowanie czystości domu nawet w przypadku posiadania zwierząt.

Nauka czystości – jak sobie pomóc?

Jeśli chcemy mieć porządek w domu, w którym mieszka pies, trzeba nauczyć go czystości i to jak najszybciej. Nie może być tak, że pupil będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie. Pomocne są podkłady dla psów. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla szczeniąt, jak również dla starszych i schorowanych czworonogów. Podkłady dla psów sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pupile załatwiają swoje potrzeby w domu oraz w czasie dłuższych podroży. Tego typu produkty są miękkie i przyjemne w dotyku, wspaniale absorbują ciecze i nieprzyjemne zapachy. Nadają się do szkolenia zwierząt, pomagają utrzymać czystość i świeżość we wnętrzach, chroniąc podłogi przed zawilgoceniem. Takie podkłady dla psów posiadają nieprzemakalny spód i szerokie zastosowanie – można je stosować w kuwecie, kojcu, legowisku, transporterze, klatce, nawet pod miskami i na łóżku.

Za pomocą podkładów można nie tylko w łatwy sposób nauczyć psa czystości, ale też zapewnić mu wygodne legowisko i wydzielić przestrzeń do zabawy. Jeśli zależy nam na wyeliminowaniu przykrych zapachów w domu, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Podkłady stanowią skuteczną ochronę dla mebli i kanap samochodowych przed sierścią, błotem z łap, drobinkami piasku, moczem.

Jednorazowe maty dla psów (https://www.om.sklep.pl/mata-dla-psow-weterynaryjny-podklad-chlonny-4w-45cm-x-60cm-300ml-60-szt-p-746.html)

Czemu służą jednorazowe maty dla psów?

Do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny w domu zamieszkałym przez czworonogów służą jednorazowe maty dla psów. Idealnie nadają się one jako maty chłonne dla pupili załatwiających się w domu. Mowa jest tutaj o nieprzemakalnym podkładzie, który zatrzyma wszelkiego typu zanieczyszczenia. Pupile mają to do siebie, że stosunkowo często załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne i to w najmniej oczekiwanym momencie. Właściciel może nie zdążyć zorientować się, co zamierza właśnie zrobić jego czworonóg i zareagować na czas. Rozwiązaniem tego problemu będą jednorazowe maty dla psów, które nadają się zarówno na co dzień, jak również podczas wizyty gości. Jeśli nie ma możliwości w danym momencie wyprowadzić psa na zewnątrz, taka higieniczna mata sprawdzi się idealnie. Stanowi doskonałą pomoc w edukacji szczeniąt i pielęgnacji chorych zwierząt. Odznaczają się one wyjątkowo dużą chłonnością, a ich wierzchnia warstwa nie jest podatna na uszkodzenia ani rozerwanie. Sprawdzą się podczas podróży, nie zajmują wiele miejsca i można je z łatwością przetransportować. Jednorazowe maty dla psów do nabycia w OM Sklep.

O czym jeszcze należy pamiętać?

W przypadku mieszkania pod jednym dachem z psem, trzeba pamiętać o:

• regularnym kąpaniu go,
• częstym szczotkowaniu jego sierści,
• usuwaniu sierści z mebli i podłóg poprzez regularne odkurzanie,
• systematycznym myciu/praniu legowiska i maty pupila,
• zabezpieczeniu mebli wypoczynkowych przed zabrudzeniami,
• wycieraniu łap po powrocie ze spaceru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj