Psy towarzyszą ludziom od zawsze. Są przyjaciółmi, stróżami i pomocnikami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rasom psów.

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie znane są ze swojej odwagi, pracy w służbach lub jako psy stróżujące. Są pewne siebie, posłuszne, inteligentne i wytrzymałe. Cechują się też niebanalnym wyglądem, piękną sierścią i sylwetką.

York Shire Terrier

Yorki znane są dzisiaj z wystaw, długich włosów, spinanych kokardami, jednak wcześniej służyły jako szczurołapy. Są lojalne, aktywne i chętne do nauki. Jednak jest to też pies kanapowy i chętny do rozpieszczania.

Labrador Retriever

Labradory cechują się wielką miłością i lojalnością wobec człowieka, a także chęci do nauki i pomocy. Chętnie angażują się w pracę. Uwielbia współpracować. Historycznie były to psy myśliwskie. Kochają wodę.

West Highland White Terrier

Westy cieszą się ogromną popularnością w ostatnim czasie, dzięki swojemu śnieżnobiałemu umaszczeniu i wierności wobec właściciela. Są posłuszne i wesołe, uwielbiają spędzać czas aktywnie na dworze.

Buldog Francuski

Ta rasa staje się ostatnio bardzo modna. Są bardzo przyjazne, czarujące, posiadają urok osobisty. Cechuje je chęć przystosowania, ułożenia się, mądrość, charyzma oraz ugodowość.

Sznaucer miniaturowy

Sznaucery charakteryzują się ogromną ruchliwością i żywiołowością. Są też chętne do nauki i mądre. Nadają się zarówno na psy stróżujące, jak i na najlepszych przyjaciół całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj