Jedną z istotnych zmian na rynku zoologicznym, którą obserwować można już od dłuższego czasu, jest popularność karmy dla psów bez zawartości zbóż. Dziś udowadniamy, dlaczego wybór takiego produktu nie jest podyktowany jedynie modą.

Kupujemy bezzbożowe karmy dla psów – od czego zacząć?

Bezzbożowa karma dla psa to rozwiązanie bezpieczne z tego względu, że nie musimy w tym przypadku martwić się o dość wysokie ryzyko pojawienia się alergii i nietolerancji pokarmowych. Psy mogą jeść zboża, ale wynika to po prostu z ich ewolucyjnego przystosowania. Nadal podstawą ich diety powinno pozostawać pełnowartościowe białko zwierzęce i roślinne. To m.in. te składniki są niezastąpione, żeby pies odpowiednio się rozwijał. Na tej liście nie znajdziemy zbóż. Niestety nadal jest to ważny składnik słabszej jakości karm. To dlatego coraz więcej świadomych właścicieli i właścicielek czworonogów woli postawić na bezzbożowe karmy dla psów dorosłych i szczeniąt. Zanim przystąpimy do zakupów, warto będzie zapoznać się chociaż z podstawową wersją piramidy żywieniowej psów.

Bezzbożowa karma dla szczeniąt i dla psów w różnym wieku – jak ją wybrać?

Skoro wiemy już, że zboże nie jest najlepszym wariantem żywieniowym dla naszego pupila czas wybrać alternatywny przysmak. Czym powinna się wyróżniać dobra karma dla psa bez dodatku zbóż?

  • Jasno opisany skład

Karma bez zbóż dla psa powinna mieć wypunktowaną procentową zawartość każdego ze składników. W sklepach, które dbają o potrzeby czworonogów, w składzie takich produktów znajdziemy bp. łososia, pstrąga, bataty, szparagi, jagnięcinę i wiele innych cennych składników.

  • Opisane składniki analityczne

Optymalnie skonstruowana karma dla psa bez dodatku zbóż zapewnia mu kwasy Omega-3 (wspieranie wzroku, funkcji poznawczych), witaminy (np. witaminy z grupy B) i węglowodany. Karmy bez zbóż dla psów zawierają również m.in. białko surowe, tłuszcz surowy, wapń i fosfor.

Takie wyczerpujące informacje znaleźć można m.in. na stronie sklepu CrazyBoy. Firma dba o to, żeby wszystkie karmy bez dodatku zbóż dla psa posiadały również opis, określający zalecenia żywieniowe (dzienna porcja karmy) w zależności od wagi psa.

Karmy bez dodatku zbóż dla psów to coś więcej niż moda

Jeszcze jakiś czas temu karma bez zbóż dla psów uznawana była po prostu za trend. Dzisiaj jednak coraz więcej osób, które priorytetowo traktują zdrowie i zadowolenie swojego psa, zwracają się w kierunku wariantów bezzbożowych. Co istotne, wśród tego typu produktów panuje bardzo duże zróżnicowanie. W efekcie możemy wybrać karmę zgodną z indywidualnymi potrzebami zwierzęcia.

Źródło: https://crazyboy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj