Opieka nad kotem z problemami trawiennymi nie należy do najłatwiejszych. Dzięki kilku prostym zasadom jesteś jednak w stanie mu ją zapewnić, czyniąc tym samym jego codzienne funkcjonowanie komfortowym i przede wszystkim bezpiecznym. Jak dobrać karmę dla kota z problemami trawiennymi? Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdź!

Problemy trawienne u kotów

Wbrew pozorom problemy trawienne u kotów wcale nie są rzadkim zjawiskiem. Często bywają jedynie chwilowe, gdy np. kot pokusi się o nieodpowiednie pożywienie i dozna wskutek tego zatrucia pokarmowego. Zdarza się jednak, że występują bardzo często, przez co kot czuje się i wygląda coraz gorzej. Co to może oznaczać i jak w tej sytuacji postąpić?

Jeśli zauważysz niepokojące objawy, takie jak m.in. częste biegunki, wymioty, utrata wagi lub/i do tego zmiany skórne, jak np. wysypka, zaczerwienienie, plamy, koniecznie udać się na konsultację do lekarza weterynarii. Nawracające problemy trawienne mogą być oznaką alergii bądź nietolerancji (inaczej nadwrażliwości pokarmowej).

Czy można ustrzec kota przed tą dolegliwością?

Im lepsze warunki kot ma zapewnione już od pierwszych chwil życia, tym oczywiście większe prawdopodobieństwo, że będzie funkcjonował w dobrym zdrowiu przez długi czas. Nietolerancja pokarmowa, skutkująca m.in. wyżej wymienionymi biegunkami, wymiotami czy zmianami skórnymi, może jednak pojawić się u absolutnie każdego kota, bez względu na jego rasę, płeć czy wiek. Kiedy już wystąpi, można łagodzić jej objawy – obecnie, na szczęście, bardzo skutecznie!

Kot z problemami trawiennymi – jak dobrać karmę?

Pamiętaj o tym, że w sytuacjach związanych ze zdrowiem pupila nie należy podejmować znaczących decyzji samodzielnie, bez konsultacji ze specjalistą. Całkowita zmiana diety z pewnością jest taką właśnie decyzją. Lekarz najprawdopodobniej zaleci zmianę diety, ale nie musi to oznaczać konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków. Bez trudu znajdziesz specjalistyczne karmy, jak karmy SPECIFIC™. Czym powinny cechować się tego rodzaju produkty?

Karma dla kota borykającego się z alergią, nadwrażliwością i zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi powinna mieć możliwie najprostszy, ograniczony skład. Tak skomponowane karmy wykazują niższą alergenność i są łatwo przyswajalne. Składniki powinny być dobrane starannie, z uwzględnieniem kocich potrzeb i problemów, i tworzyć dzięki temu pełnoporcjowy, zbilansowany posiłek. Nie ma w nich miejsca na dodatki smakowe i sztuczne barwniki. Muszą natomiast być bogate w witaminy i minerały, a w szczególności w elektrolity, które uzupełniają niedobory, pozwalając tym samym zachować gospodarkę wodno-elektrolitową na pożądanym poziomie.

Co równie istotne, karmy specjalistyczne dla kotów z problemami trawiennymi powinny być aromatyczne, zachęcające do jedzenia. Czworonóg zmęczony chorobą może bowiem nie mieć apetytu. Karmy SPECIFIC™ występują w wersji suchej i mokrej, dedykowane są zarówno kociętom, jak i kotom dorosłym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj