Posiadanie psa to marzenie wielu osób, jednak przerażające jest to, że wszędzie będzie pozostawiona przez pupila sierść. W jaki sposób sobie z tym radzić? Jak dbać o zwierzaka, by móc utrzymać w domu należyty porządek?

Szczotka dla psa furminator

Rewolucją na rynku okazała się szczotka dla psa furminator, która nie tylko skutecznie usuwa podszerstek, ale przede wszystkim sprawia, że poszczególne włoski idealnie się układają. Regularne czesanie powinno odbywać się nie tylko w okresie intensywnego linienia, czyli wiosną, ale powinno być stałym elementem pielęgnacji sierść. Pozwoli to na usuwanie pozostałości, które naturalnie wypadają w drodze wymiany na nową sierść, a nie tylko usuwanie puchu zimowego. Owszem na wiosnę obserwuje się zrzucanie zimowej sierść, co jest widoczne właściwie wszędzie tam, gdzie przebywa zwierzak. Jednocześnie należy zauważyć, że codzienne czesanie usuwa zimowy puch, ale również osłabioną sierść, która i tak by wypadła. Przez wielu specjalistów furminator jest polecany i uznany, za najskuteczniejszy sposób na piękny i czysty dom.

Szczotki dla psów długowłosych

Długie włosy u psa wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy zadbać nie tylko o regularną kąpiel, ale przede wszystkim czesanie. To pierwsze pozwoli na utrzymanie w czystości skóry psa, która może być narażona na podrażnienie czy różne choroby. Natomiast czesanie długiego włosia zapobiega splątaniu, dzięki czemu zwierzak prezentuje się maksymalnie estetycznie. Regularne czesanie, powinno być przeprowadzane nawet kilka razy dziennie. Wiadomo, że pies biegając, może poplątać swoje włosy, co jednocześnie będzie oznaczało konieczność ich rozczesywania. Wielu specjalistów zaleca specjalne preparaty, które ułatwiają pielęgnację, ale przede wszystkim sam proces rozczesywania. Jednak nawet bez nich szczotka dla psa furminator będzie mógł znacznie ułatwić codzienne dbanie o pupila.

Szczotki dla psów krótkowłosych

Właściwe dobranie rodzaju szczotki do typu sierści ma kluczowe znaczenie dla późniejszej pielęgnacji. Należy już dziś zwrócić uwagę na fakt, że szczotka dla psa furminator ma wiele wersji. W zależności od przeznaczenia do konkretnego typu sierści, można będzie dobrać jej właściwy typ. Wystarczy zapytać w sklepie czy też u weterynarza, a z pewnością uzyska się odpowiedź. Furminator to nie tylko zadbanie o usuwanie sierści, ale przede wszystkim maksymalna dbałość o jej strukturę i sposób, w jaki się układa. Każdy, kto wchodzi w jego posiadanie, jest w pełni usatysfakcjonowany z efektów, jakie można za jego pomocą uzyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj