Dopasowanie do potrzeb

Najważniejszym krokiem w kierunku utrzymania akwarium w poprawnym stanie jest zrozumienie potrzeb jego mieszkańców. W zależności od gatunku rybek, które mają zamieszkać w naszym akwarium, będziemy musieli zwrócić uwagę na różne elementy. Większe ryby potrzebować będą więcej przestrzeni, inne natomiast gatunki mogą wymagać towarzystwa ze względu na swój stadny tryb życia, a jeszcze kolejne być może nie odnajdą się w nie dosyć natlenionej wodzie, bądź takiej, która jest zbyt mętna.

Podwodny ogród

Jeśli zdecydujemy się na upiększenie naszego akwarium przez umieszczenie w nim jakichś roślin, czekają na nas pewne dodatkowe obowiązki. Podwodny ogród należy pielęgnować tak samo uważnie, a może i uważniej, jak ogród pod domem. Należy pilnować, by akwarium nie zarosło nieprzycinaną plątaniną wodorostów, które utrudnią życie naszym pupilom. Podobnie w przypadku porastających ścianki glonów, jak również kamyczków spoczywających na dnie. Najważniejszym jednak szczegółem jest regularne (nie rzadziej niż raz na 3 miesiące!) czyszczenie filtra akwariowego.

Zdrowa woda – zdrowe ryby

Tak jak my oddychamy powietrzem i czujemy się lepiej, gdy jest czyste, niezanieczyszczone, tak samo ryby potrzebują podobnych warunków. Nie wolno lekceważyć wymiany wody, stojąca woda staje się mętna i źle natleniona, co bezpośrednio przekłada się na samopoczucie mieszkających w niej ryb. Należy również zwrócić uwagę na temperaturę w akwarium, unikać wystawiania go na gorąco lub chłód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj