wybrednymi – zwierzętami są urocze mruczki. Wielu kocich opiekunów zgłasza problemy m.in. z trudnościami w doborze karmy i smakołyków dla swoich podopiecznych ze względu na „wysublimowany” gust ich podopiecznych. Jakie przysmaki podać kotu, aby rzeczywiście chętnie po nie sięgnął? Jak przygotować je samodzielnie, aby były nie tylko smaczne, ale i zdrowe? Sprawdź już teraz!

Przysmaki dla kota – czy są konieczne?

Z żywieniowego punktu widzenia, jeżeli kot otrzymuje pełnoporcjową karmę, która zapewnia mu wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu składniki, nic więcej nie jest potrzebne, ale… Tak samo jak nie samym chlebem człowiek żyje, tak i kot ma prawo otrzymywać od życia nieco więcej niż tylko porcja karmy do miski.

Smakołyki różnego rodzaju pozytywnie wpływają na samopoczucie mruczka i świetnie nadają się np. do nagradzania podczas ćwiczeń. Kota, tak samo jak psa, można szkolić! Jest to wyzwanie, które z pewnością warto podjąć. W trakcie wspólnie spędzanego czasu można budować wspaniałą relację z pupilem i przy okazji nauczyć go kilku ciekawych rzeczy.

Domowe przysmaki dla kota

Pod tym hasłem zdecydowanie nie kryją się żadne resztki z obiadu czy grilla, kawałki szynki, kiełbaski czy żółtego sera! Choć kot bez wątpienia byłby zachwycony możliwością ich skonsumowania, nie są to produkty zdrowe i bezpieczne dla niego. Regularne ich podawanie może przyczynić się do rozwoju groźnych chorób. Istnieje natomiast wiele interesujących przepisów na zdrowe przysmaki, które można przygotować samodzielnie z myślą o kocie.

Podstawą są produkty wysokiej jakości. Jeśli planujesz np. upiec ciasteczka z mięsem w roli głównej, zadbaj o to, aby było to mięso pochodzące ze sprawdzonego źródła. Możesz wymieszać surowe mięso mielone z jajkiem, odrobiną oleju i np. świeżych ziół, takich jak bazylia czy koperek. Następnie uformuj je w cienkie ciasteczka i upiecz. Jeśli będziesz przechowywać je w szczelnym pojemniku, z powodzeniem możesz karmić nimi pupila przez około 2-3 tygodnie. Oczywiście przed każdym podaniem sprawdzaj, czy nie uległy zepsuciu. Trzymaj je w miejscu suchym i zacienionym.

Pod żadnym pozorem nigdy nie dodawaj przypraw do domowych przysmaków. Nie grilluj ich i nie smaż. Najlepszym rozwiązaniem jest wspomniane pieczenie!

Gotowe przysmaki

Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z samodzielnym przygotowaniem kocich smakołyków, brakuje Ci na to czasu lub/i nie masz pewności, czy nie będą zbyt kaloryczne, śmiało sięgnij po gotowe smaczki wysokiej jakości, jak np. przysmaki SPECIFIC™. Dostępne są ich różne rodzaje np. przysmaki lekkostrawne, o obniżonej zawartości białka i poszczególnych minerałów, dlatego bez obaw możesz podać je także kotu, który zmaga się m.in. z kamicą moczową i chorobami nerek.

Pamiętaj o tym, że przysmaki to tylko dodatek do diety. Nie powinny one stanowić więcej niż 10% dobowego zapotrzebowania na energię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj