Prawidłowe żywienie świnek morskich i królików jest niezwykle istotne dla ich organizmu. Pełnowartościowa karma, dzięki  odpowiedniemu doborowi witamin i substancji odżywczych zawartych w  produktach, dba o układ pokarmowy oraz zdrowy i piękny wygląd sierści. Roślinożerne gryzonie potrzebują w swojej diecie dużo naturalnych składników jak płatki owsiane, pestki dyni, suszone zioła czy warzywa, które dobroczynnie wpływają na kondycję ich organizmu. Zatem czym karmić gryzonia, aby w pełni zaspokoić jego potrzeby?

  • Pożywienie z naturalnych składników
  • Białka pochodzenia zwierzęcego w diecie chomika
  • Czym karmić gryzonia?

Pożywienie naturalnych składników

Gałązki jabłoni dostępne na https://dlagryzonia.pl/produkt/galazki-jabloni-dla-krolikow-i-gryzoni-100g/ to bogate w naturalne źródła soli mineralnych i witaminę C, bez sztucznych dodatków, idealne jako urozmaicenie diety królików oraz gryzoni.

Zawarte struktury włókna pokarmowego oraz suszone zioła regulują pracę układu moczowego  nerwowego i pokarmowego, a także są wartościowym produktem służącym do zapobiegania chorób uzębienia. Dzięki swojej strukturze i twardości nadają się jako produkt lekko ścierający siekacze pupila.

Wybierając gotowe mieszanki, warto zwrócić uwagę na źródło substancji oleistych i wybrać te, które mają obniżoną zawartość ziaren takich jak ziarna słonecznika czy orzechy. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, mogą powodować otyłość i stłuszczenia wątroby u małych zwierząt.

Białka pochodzenia zwierzęcego w diecie chomika

Doskonałym uzupełnienie diety gryzoni jest białko zawarte w produktach zwierzęcych. Mimo roślinożerności chomików, owady lub gotowane mięso, czy larwy mącznika będą doskonałym źródłem białka, które jest niezbędnym budulcem organizmu. Ze względu na charakterystyczne tworzenie zapasów przez chomiki, produkty zwierzęce należy podawać w małych porcjach natomiast ziarna, zioła dla gryzoni czy suszone owoce, można dawkować w większych ilościach, ponieważ nawet ukryte w zakamarkach klatki nie ulegną rozpadowi i pozostaną zdatne do spożycia.

Czym karmić gryzonia?

Zastanawiając się nad prawidłową dietą, warto skorzystać z szerokiej oferty https://dlagryzonia.pl/. Szukając ziołowych alternatyw i odpowiednich mieszanek, które urozmaicą dietę, dobrym rozwiązaniem może okazać się https://dlagryzonia.pl/produkt/ziele-kukurydzy-dla-krolikow-i-gryzoni-100g/, ziele kukurydzy charakteryzujące się wysoką kalorycznością, poprzez zawarte węglowodany oraz białko. Zioła dla gryzoni to doskonała alternatywa tradycyjnych pokarmów, która uatrakcyjni dietę zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj