Wybór karmy dla naszego czworonożnego przyjaciela niejednokrotnie bywa niemałym problemem. Bardzo często stojąc przy sklepowych półkach zastanawiamy się która z nich będzie najzdrowsza i najsmaczniejsza. Wielu ludzi postanawia iść za głosem reklamy telewizyjnej promującej np. Pedigree bądź Chappi, w których to przedstawia się je w idealnym świetle. Ale czy tak jest na pewno? Mało kto tak naprawdę zwraca uwagę na skład domniemanej karmy, ponieważ większą uwagę przyciągają estetyczne opakowania i zalety jej spożywania, np. piękna sierść, mocne zęby, dobrze pracujące jelita.

Nie wszystko złoto co się świeci 

Niestety wiele karm widniejących na półkach hipermarketów nie nadaje się do prawidłowego odżywiania naszych pupili. Większość z nich zawiera ogromną liczbę zbóż oraz znikome ilości mięsa, co tak naprawdę w żaden sposób nie wpływa pozytywnie na organizm tego gatunku. Faktem jest, że pies nie jest typowym mięsożercą, gdyż w jego misce powinny znaleźć się także warzywa i owoce, niemniej jednak to mięso powinno być podstawą jego zbilansowanej diety.

 A więc co wybrać?

W składzie karmy ze średniej półki – takiej, która nie zaszkodzi naszemu pupilowi – powinno znaleźć się co najmniej 40% czystego mięsa. Nie dajmy się nabrać na sformułowania typu: „produkty pochodzenia zwierzęcego” – nie ma to nic wspólnego z pokarmem, który powinien być dostarczany psiemu organizmowi. Najlepiej zatem wybierać takie opakowania, gdzie na pierwszym miejscu w składzie widnieje ilość procentowa mięsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj