Psy, nasi czworonożni przyjaciele, nie od dziś są traktowani jak członkowie rodziny. W związku z tym warto zapewnić im jak najlepsze warunki. Obok właściwego jedzenia i bezpiecznego lokum, warto pomyśleć o akcesoriach, które pokocha każdy pies. Są wśród nich nie tylko zabawki dla psów, ale także akcesoria, które ułatwią panu zapanowanie nad swoim czworonogiem. Jakie gadżety najlepiej sprawdzą się dla każdego psa?

Legowisko – miejsce na odpoczynek i zabawę

Jeśli rozpoczynamy rozważania, jak wybrać najważniejsze akcesoria dla psów, oczywiście należy zacząć od legowiska. Jest to gadżet, który będzie wyłącznym miejscem psa w domu lub mieszkaniu. To on będzie spędzał tam większość swojego czasu, w tym także noce, będzie tam spał i po prostu leżał. W związku z tym trzeba zadbać o to, by było ono przede wszystkim wygodne. Co więcej, nie może być ani za duże, ani za małe. Jeśli jego rozmiar będzie zbyt mały, pies po prostu się tam nie zmieści. W przypadku, gdy będzie za duże dla małego z natury psiaka, zwierze nie ułoży się w nim wygodnie. Można zainwestować w najprostsze legowisko, ale psu i domownikom znacznie bardziej spodobają się rozwiązania w postaci domku lub namiotu. Zagwarantują one, że legowisko stanie się prawdziwym „domkiem” psa i jego własną przestrzenią, którą nie będzie musiał się z nikim dzielić.

Miski, miseczki, poidełka – czas na posiłek

Każdy pies powinien posiadać przynajmniej dwie miski – jedną na karmę, a drugą na wodę. Pozwoli to nauczyć psa dyscypliny, a także będzie wygodne dla jego pana. W przypadku małych psów najlepiej sprawdzają się małe miseczki stawiane na podłodze. W przypadku dużych psów mogą one nie wystarczyć. Wówczas lepiej zdecydować się na większe miski umieszczane na podwyższeniu. Psu wygodniej będzie z nich jeść, dzięki czemu będzie szczęśliwy i zadowolony, a dodatkowo nie nabałagani w mieszkaniu. Miski mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór zależy od preferencji pana. Jednak warto zadbać o to, aby miska była szeroka i miała odpowiedni ciężar. Wtedy nie będzie wywracać się podczas jedzenia.

Zestaw spacerowy, czyli idealnie na wyjście z domu

Każdy posiadać psa chodzi na spacery, a to oznacza, że przydadzą mu się akcesoria jak smycz, obroża, kaganiec itp. Każdy sklep zoologiczny sprzedaje podobne produkty – są one gwarancją bezpieczeństwa pana, psa, ale też innych osób. Grubość obroży i smyczy powinny być dostosowane do wielkości psa i jego ciężaru. Muszą bowiem podołać sytuacjom, kiedy pies nagle zerwie się do biegu. Zdarza się to nawet najlepiej wytrenowanym psom. Z kolei w kaganiec należy zaopatrzyć się głównie w sytuacjach, kiedy pies przejawia agresywne zachowania, jest duży, a jego szczęka może zrobić krzywdę. Trzeba zachować ostrożność i zdawać sobie sprawę z tego, że nawet łagodny i niepozorny pies może stanowić zagrożenie dla osób postronnych: przechodniów, biegaczy, czy nieostrożnych dzieci zainteresowanych psiakiem. Kaganiec w takich sytuacjach może okazać się niezwykle przydatny.

Akcesoria do pielęgnacji

O higienę psa także trzeba dbać – właściciela absolutnie z obowiązku nie zwalnia to, że to zwierzak. W tym celu niejeden sklep zoologiczny oferuje akcesoria dla psów jak środki myjące w postaci szamponów i preparatów pielęgnujących sierść. Pomagają one pozbywać się pcheł, zabrudzeń oraz pomagają w zrzucaniu sierści. Warto pamiętać, że kosmetyki dla ludzi nie sprawdzą się w tej roli tak dobrze. Każdy właściciel psa powinien posiadać akcesoria dla psów, które pozwolą przyciąć sierść i ją rozczesać. Zapobiegnie to plątaniu się sierści lub pozostawianiu jej w każdym zakamarku mieszkania.

Zabawki dla psów

Każdy, kto posiada lub posiadał psa, zdaje sobie sprawę z tego, że te czworonożne stworzenia są trochę jak dzieci. W związku z tym warto zapewnić im zabawki w postaci gryzaków (zwłaszcza gdy pies jest jeszcze szczeniakiem), piłek, piszczałek itp. Pomogą one psu zająć się sobą i uchronią przed pogryzieniem buty, dywany, meble i inne elementy wyposażenia. Bez wątpienia warto zadbać o to, by pies był szczęśliwy a wystrój nienaruszony.

______________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości sklepu zoologicznego Tukan24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj