Stadność

Przed zakupem/adopcją świnki morskiej musimy pamiętać, że są to zwierzęta stadne – oznacza to, że w klatce muszą znajdować się minimum dwie świnki morskie tej samej płci (bądź kastraty). Nie możemy zapomnieć, że żadne inne stworzenie – w tym człowiek lub królik – nie zastąpią naszemu gryzoniowi drugiego osobnika tego samego gatunku. Te zwierzęta posługują się własnym, oryginalnym językiem: mową ciała oraz wydawanymi dźwiękami, stąd niedopuszczalne jest dobranie im towarzysza z którym nie będzie w stanie się porozumieć.

Dieta

Dieta świnki morskiej składa się przede wszystkim z wody, warzyw, siana oraz ziół. Jako drugoplanową rolę odgrywają tutaj  gałęzie drzew, owoce i płatki wybranych kwiatów. W pożywieniu świnki morskiej nie powinna znajdować się karma zawierająca duże ilości zbóż, gdyż powodują one nadwagę i nie zapewniają one odpowiedniego bilansu zdrowego odżywiania.

Klatka

Minimalne wymiary klatek dla 2samiczek wynoszą: 100cmx50cm/ 2samców: 140cmx50cm. Pamiętajmy, że zagroda w której trzymane będą gryzonie, nie może być wyposażona w szkodliwy dla kręgosłupa świnek kołowrotek oraz inne niebezpieczne przedmioty.

Podłoże

Jako podłoże klatki najlepiej jest zastosować pellet niepylący, na który następnie nałożymy warstwę trocin bądź dry bed.

Spacery

Każdy odpowiedzialny opiekun powinien również być świadomy zakazu wyprowadzania świnki morskiej na smyczy i szelkach, gdyż uszkadza to jej delikatny kręgosłup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj