Jeśli jesteś świeżo upieczonym właścicielem psa musisz być świadomy, że przed tobą poważne zadanie – szkolenie psa. Jeśli zależy ci na tym, by twój pupil był ułożony musisz to zacząć robić od razu po przekroczeniu progu domu. Ważna jest przy tym cierpliwość i systematyczność. Przyda ci się długa smycz treningowa. Linki treningowe świetnie sprawdzają się, gdy uczysz swojego psa posłuszeństwa. Pomogą ci mieć kontrolę nad zwierzakiem, a tym samym dają mu swobodę podczas spaceru.

Szkolenie psów – kilka ważnych zasad

Musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, jeśli jesteś posiadaczem szczeniaka.

  1. Nie zwlekaj ze szkoleniem, zrób to już wtedy, kiedy jesteście w czasie szczepień ochronnych i nie możecie wychodzić z domu.
  2. Nazwij zwierzaka i w ten sposób go wołaj, to bardzo ważne. Po reakcji na imię nagradzaj zwierzaka.
  3. Ucz zwierzaka chodzenia przy nodze na smyczy jeszcze w domu. Używaj komendy ,,noga”i zachęcaj do współpracy smakołykiem. Bardzo ważna jest konsekwencja.
  4. Podczas spaceru bardzo ważne są takie komendy jak ,,siad”, ,,zostań” oraz ,,do mnie”. Dla bezpieczeństwa i jednocześnie swobody świetnie sprawdza się linka treningowa malier.pl
  5. Bardzo ważna jest regularność – uczymy zwierzaka komend kilka razy dziennie, jedna sesja może trwać maksymalnie 5 minut, po każdym prawidłowo wykonanym ćwiczeniu zwierzak dostaje przysmak.
  6. Chwalimy za postępy, np. załatwienie się w prawidłowym miejscu, ale nie krzyczymy, gdy tego nie zrobi, tylko ignorujemy go wówczas.

Smycze treningowe dla psów

Smycz treningowa dla psa to idealne rozwiązanie podczas spacerów, zwłaszcza gdy mamy szczeniaka i wyrabiamy w nim odpowiednie nawyki. Świetnie sprawdza się podczas nauki komend podczas wyjścia z domu. Pies może poruszać się swobodnie, a my nie musimy mieć przy tym obaw, że nie mamy nad nim kontroli.

W zależności od rasy mamy do wyboru kilka szerokości linki treningowej. Są one solidnie wykonane. Z jednej strony znajduje się karabińczyk którym zapinamy oraz odpinamy obrożę, albo szelki psa. Na drugim końcu znajduje się nieregulowany uchwyt do trzymania, bądź odpinana rączka. Najlepiej wybrać linkę, która jest wodoodporna, – dzięki temu nie staje się skupiskiem bakterii, ani pleśni. Jeśli wybierzesz nieodpowiedni rozmiar, a smycz będzie nienoszona możesz ją odesłać w ciągu 30 dni od zakupu.

Taka smycz treningowa powinna być komfortowa w noszeniu dla zwierzaka, nie przyczyniać się do kołtunienia sierści. Dla bezpieczeństwa zwierzaka musi być trwała i odporna na zerwanie, to bardzo ważna kwestia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj