Psy uwielbiają jeść! Często chodzą za swoimi właścicielami do kuchni i „żebrają” spojrzeniem o jakiś przysmak. Zwykle dajemy się skusić, należy jednak pamiętać, iż to, co jest dobre dla ludzi, nie zawsze będzie odpowiednie dla psów.

Jakie przysmaki możemy podawać psu?

Oczywiście, możemy raczyć naszego psa różnym mięsem, najlepiej gotowanym, gdyż, w przeciwieństwie do surowego, nie zawiera szkodliwych bakterii. Co więcej, w sklepach zoologicznym znajdziemy spory wybór różnych przysmaków dla psów w postaci np. mięsnych ciasteczek. Takie smakołyki również będą odpowiednie, lecz wcześniej zawsze musimy przeczytać ich skład, aby sprawdzić zwartość mięsa. Oprócz tego, raz w miesiącu warto podać czworonogowi gotowaną rybę morską.

Jeśli chodzi o nabiał, od czasu do czasu możemy nakarmić naszego psa kawałeczkiem sera bądź twarogu. Jednakże, nie każdy psiak toleruje laktozę, dlatego po podaniu takiego pokarmu należy obserwować jak zwierzak na niego zareaguje.

Kolej na warzywa i owoce; powinno podawać się je psom, gdyż zawierają dużo witamin. Z warzyw dobre będą: marchew, buraki, pietruszka oraz seler, a z owoców: banany oraz jabłka. Nie można podawać psu winogron ani rodzynek, gdyż mają toksyczne działanie dla jego organizmu. Tak samo jest z owocami pestkowymi (np. brzoskwinia, nektarynka) oraz z czekoladą.

Oczywiście, każdy psiak ma inne upodobania odnośnie smakołyków, więc musimy także liczyć się z jego gustami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj