Pies jest członkiem rodziny. Przez kilkanaście lat obserwujesz jego rozwój, chwile radości, zabawy i szereg śmiesznych sytuacji, które zapadają w pamięci. Obdarowujesz go uczuciem, miłością i chcesz, żeby jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem. Dlatego zabezpiecz go przed negatywnym wpływem różnych pasożytów. Jednym z największych wrogów każdego czworonoga są kleszcze. Znajdują się w parku, lesie, a nawet na działce. Są kłopotliwe do usunięcia i przenoszą choroby. Dlatego warto stosować obrożę dla psa przeciw kleszczom.

Dlaczego kleszcze są niebezpieczne dla psa?

Kleszcze podobnie, jak dla ludzi są również niebezpieczne dla zwierząt, szczególnie psów. Człowiek ukąszony przez kleszcza może zachorować na boreliozę. Bardzo nieprzyjemną chorobę, której diagnoza jest stosunkowo trudna, a leczenie długotrwałe. Niektórzy ludzie odczuwają jej skutki do końca życia. Podobnie jest z psami, one również mogą zarazić się babeszjozą. Wywołuje ją pierwotniak o nazwie Babesia, który znajduje się w kleszczach. Objawy babeszjozy są bardzo nieprzyjemne dla psa i w skrajnych przypadkach mogą skończyć się śmiercią. Dlatego warto kupić pewny rodzaj zabezpieczenia przed ukąszeniem, jest to obroża dla psa przeciw kleszczom.

Obroża dla psa przeciw kleszczom to ochrona, komfort i oszczędność w jednym

Dlaczego obroża dla psa przeciw kleszczom to bardzo dobry wybór? Przede wszystkim to skuteczna ochrona przed kleszczami, która trwa przynajmniej kilka miesięcy. Preparat umieszczony w takiej obroży odstrasza kleszcze, ogranicza ich wnikanie w ciało psa oraz niszczy pchły. Dzięki temu, że jest zapinana na “klik” w bardzo komfortowy sposób możesz ją umieścić na szyi swojego czworonoga. Jest niemal niewyczuwalna dla zwierzaka i zapewnia mu odpowiedni komfort. Dlatego nawet cały dzień w jej towarzystwie jest czymś naturalnym dla psiaka. To również oszczędność dla Ciebie, ponieważ koszt jednego egzemplarza to maksymalnie kilkadziesiąt złotych, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia babeszjozy i innych chorób, których leczenie jest drogie.

Czy warto narażać psa na stres i cierpienie z powodu kleszczy?

Jeśli Twój pies zostanie ukąszony przez kilka kleszczy, co jest stosunkowo łatwe, ponieważ w lesie, na łąkach, a nawet w parkach żyją one w pewnych skupiskach, musisz mu je usunąć. Im szybciej to zrobisz, tym bardziej zmniejszają się szansę na zakażenie babeszjozą. Obecnie ta choroba występuje na terenie niemal całej Polski. Chociaż w szczególnej grupie ryzyka są głównie młode psy, tak naprawdę zarazić się nią można w każdym wieku. Objawami babeszjozy są opuchnięte kończyny, apatia, niedokrwistość, niewydolność nerek i inne. Leczenie wymaga wielu działań jednocześnie. Podawania sterydów, często transfuzji krwi. Są to ogromne wydatki oraz potężny stres dla psa. Nie ma potrzeby narażać członka rodziny na takie przeżycia. Wystarczy kupić obrożę dla psa przeciw kleszczom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj