Każdy kot to indywidualista, który lub chadzać swoimi ścieżkami. Nie oznacza to jednak, że nie lubi się bawić, wręcz przeciwnie! Kocie zabawki to bardzo ważne bodźce, pełniące wiele różnych funkcji: pozwalają się rozwijać, oswajać z otoczeniem i oczywiście pożytkować energię. Dlatego właśnie pod choinką nie może zabraknąć nowej, ciekawej zabawki. Podpowiadamy, co wybrać.

Po co kotu zabawka?

Koty są z natury aktywne i ciekawe świata, ale przebywając bezustannie w domu, mogą się rozleniwić. A to z kolei może zaowocować różnymi problemami zdrowotnymi i behawioralnymi. Oczywiście kocięta i młode koty są o wiele bardziej energiczne i żywiołowe, z kolei starsze koty będą nieco mniej chętne do pogoni za zabawką, ale warto pamiętać, że każdy kot to urodzony łowca. Potrzebuje wyzwań!

Dla maluchów lepiej nie kupować zabawek z ostrymi elementami. Trzeba również wybierać zabawki niewielkie, takie jak małe piłeczki z dzwonkami, pluszowe myszki czy zabawki wykonane ze sznurka.

Dorosłe koty polubią nieco większe zabawki interaktywne, zabawki z kocimiętką, tunele itp. Z kolei seniorzy najbardziej kochają drapaki, co nie oznacza, że nie pobawią się piłką lub wędką.

Zabawki dla kota – co wybrać pod choinkę?

  • Drapak – to podstawowa zabawka, którą każdy właściciel kota powinien mieć w domu, bo zaspokaja jeden z podstawowych kocich instynktów. W naturze koty drapią korę drzew, w domu potrzebny im drapak w dowolnym kształcie i rozmiarze.
  • Zabawki z kocimiętką – mówi się, że dla kotów kocimiętka to niemalże narkotyk, dlatego wokół tej rośliny narosło wiele legend. W rzeczywistości, kocimiętka ma w swoim składzie „kocie feromony szczęścia“, stymulujące receptory w mózgu. Właśnie dlatego koty uwielbiają kocimiętkę, a zabawki wypełnione tą rośliną to zawsze trafiony prezent. Mogą to być na przykład pluszowe myszy, wędki lub piłki. Zabawki tego typu będą dedykowane starszym kotom, bo kocięta do 6 miesiąca życia są odporne na działanie kocimiętki.
  • Wędka – kolejna zabawka, która powinna znaleźć się w każdym domu, w którym mieszka kot. Pozwala zaspokoić instynkty łowcy i między innymi dlatego polecają ją koci behawioryści. Idealny i niedrogi prezent pod choinkę, który nigdy się nie znudzi.

Zabawki interaktywne

Zyskują coraz większą popularność i nic dziwnego – koty uwielbiają wyzwania, a zabawki interaktywne pozwalają im bawić i rozwijać jednocześnie. Duży wybór takich gadżetów znajdziesz pod linkiem https://allegro.pl/kategoria/dla-kotow-zabawki-90043?rodzaj=zabawki%20interaktywne. Świetnym przykładem są labirynty – kot musi wydobyć z nich smakołyk lub ulubioną zabawkę.

Ciekawą opcją na prezent pod choinkę będzie również wieża z piłeczkami. Piłki wirują i toczą się, wzbudzając kocią ciekawość. Zabawka angażuje zwierzaka, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji. Co jeszcze znajdziesz wśród zabawek interaktywnych?

  • Tor i drapak w jednym – w torze zamknięte są piłeczki, które kociak będzie próbował wydobyć łapą. Oprócz tego w każdej chwili może skorzystać z drapaka, który wmontowany jest na środku zabawki.
  • Sterowana mysz – to zabawka, która zaangażuje zarówno właściciela, jak i kota. Świetna rozrywka, pozwalająca kotu łowić i biegać, pożytkując nadmiar energii. Polecana zwłaszcza dla młodych kotów.
  • Piłka z ogonem – czyli, mówiąc inaczej, biegająca fretka. Do piłki przyczepiono ogon, dlatego kot ma wrażenie, że skacząca piłeczka przed nim ucieka – z chęcią będzie ją gonił!

Jeżeli podobają ci się powyższe propozycje, koniecznie zobacz zabawki dla kota na Allegro. Na pewno znajdziesz tam coś dla swojego pupila, co przysporzy wam radości, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj