Posiłek stanowi dla psa ważną część dnia. Dostarcza mu niezbędnych witamin i składników odżywczych, aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Nie bez znaczenia pozostaje zarówno jakość jedzenia, ale również miejsce, z jakiego spożywa posiłek. Jaką zatem miskę dla psa kupić, aby zapewnić zwierzakowi wygodną przestrzeń do jedzenia, a sobie czystość w domu?

Mogłoby się wydawać, że przy wyborze tego rodzaju akcesorium nie ma nic spektakularnego. Ot tak, idziemy do najbliżej położonego sklepu zoologicznego bądź marketu, który posiada dział dla zwierząt i kupujemy ładnie wykonany pojemnik na jedzenie. Czy to wystarczy? Oczywiście, że nie! Wybór miski dla psa nie powinien być dziełem przypadku, a tym bardziej podyktowanym kwestiami czysto wizualnymi. Odpowiednio dobrana może nie tylko polepszyć jakość serwowanego posiłku, ale również sprawić, że zwierzak chętniej będzie do niej zaglądał. Nie wspominając już o tym, że niektóre miski dla psa pomagają w leczeniu czy chronią przed otyłością. Przykładem może być miska, która posiada specjalny mechanizm ograniczający ilość przyjmowanego pożywienia, co oczywiście wywiera ogromny wpływ na wagę psa.

Z czego mogą być wykonane?

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się miski ze stali szlachetnej. Ta popularność wynika przede wszystkim z łatwości w czyszczeniu oraz wysokich walorów higienicznych (metalowa powierzchnia utrudnia bakteriom osadzanie się). Można ją nabyć w wielu kształtach oraz rozmiarach, dzięki czemu idealny model znajdzie dla siebie zarówno mały, jak i duży osobnik. Co więcej, metalowa miska dla psa wykazuje się dużą wytrzymałością i odpornością na zniszczenia. Alternatywą dla przedmiotów ze stali szlachetnej są modele z tworzywa sztucznego. Cenione przede wszystkim za niebywałą lekkość oraz poręczność. Mogą być używane nie tylko przez szczenięta, ale również dorosłe, bardzo aktywne psy. Na komfort spożywanego posiłku duży wpływ wywierają znajdujące się pod spodem wypustki antypoślizgowe, które chronią przed jej przesuwaniem się. Plastikowe miski dla psa mają jeszcze jedną zaletę: są dostępne w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu nierzadko pełnią również rolę dekoracji mieszkania.

Ostatni rodzaj misek dla psów stanowią modele ceramiczne. To, co w szczególności je charakteryzuje to odpowiedni ciężar, który stabilizuje je, tym samym zapewniając zwierzęciu wygodę podczas jedzenia.

Na stojaku? A może podwójna?

Asortyment misek dla psów jest zróżnicowany nie tylko pod względem użytego do produkcji materiału, ale również dostępnej formy. Do wyboru są modele na stojaku – w sposób szczególny zarezerwowany dla dużych psów czy podwójne – cenione za uniwersalność zastosowania i oszczędność miejsca, albowiem jedna część może być przeznaczona na jedzenie, druga z kolei na wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj