Podstawowym elementem wyprawki każdego domowego kota jest kuweta oraz odpowiedni żwirek. Najczęściej wybieraną dzisiaj przez właścicieli futrzaków wersją jest żwirek mineralny dla kotów. Jakie są jego zalety? Czym różni się od innych, dostępnych w sklepach zoologicznych? Gdzie kupić taki żwirek? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest żwirek mineralny?

Żwirek mineralny dla kotów to najpopularniejsza wersja wypełnienia kociej kuwety. Wykonywany jest on z naturalnych substancji pochodzenia skalnego. Wyglądem przypomina natomiast jasny żwir. Zresztą taką samą ma również konsystencję. Działa w bardzo prosty, ale jednocześnie skuteczny sposób. Pod wpływem działania kociego moczu zbryla się, formując niewielkie grudki. Nie tylko zatem widać, gdzie dokładnie kot oddał mocz, ale jednocześnie łatwo taki zgrupowany żwirek nabrać na łopatkę i wyrzucić do toalety. Przy okazji żwirek mineralny dla kotów pochłania zapach, dzięki czemu kuweta pozostaje czysta i higieniczna. Może stać zarówno w reprezentacyjnym miejscu, czyli w salonie albo w przedpokoju, jak i w nieco bardziej ustronnej przestrzeni, czyli chociażby w domowej łazience. Chociaż oczywiście warto podkreślić, że koty wolą mieć raczej spokój podczas załatwiania swoich potrzeb. Lepiej umieścić kuwetę tam, gdzie nikt nie będzie im przeszkadzał.

Jakie są zalety żwirku mineralnego?

Żwirek mineralny dla kotów posiada wiele zalet. Przede wszystkim oferuje najwyższy poziom higieny. Doskonale bowiem wchłania koci mocz, tworząc zbryloną kulę, która jest łatwa do usunięcia. Dzięki temu pozostały w kuwecie żwirek nadal jest czysty. Poza tym wchłania nie tylko wilgoć, ale również zapachy. Jak wiadomo koci mocz pachnie dość intensywnie, przez co na niewielkich przestrzeniach, w tym w małych mieszkaniach kuweta jest często problematyczna. Żwirek mineralny dla kotów w postaci chociażby bentonitowej można też utylizować w toalecie w przeciwieństwie do chociażby żwirku silikonowego. Same kotki również chętnie korzystają właśnie z tego żwirku. Widocznie jest dla nich najprzyjemniejszy i najbardziej naturalny. Dodatkowo grubsza struktura żwirku powoduje, że nie jest łatwo roznieść go po mieszkaniu. Większe kawałki żwirku dobrze też podnosi się z podłogi, ponieważ nie zagnieżdża się on w drobnych szczelinach między płytkami lub panelami.

Gdzie kupić żwirek mineralny?

Żwirek mineralny dla kotów dostępny jest w wielu specjalistycznych sklepach zoologicznych. Można go kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Druga forma jest z pewnością bardziej wygodna i przystępna. Żwirek można bowiem zamówić przy pomocy kilku kliknięć, a potem tylko czekać na przyjście kuriera. Produkt zostanie dostarczony wprost pod nasze drzwi – szybko i wygodnie. Poza tym kupując przez Internet niejednokrotnie można skorzystać z atrakcyjnych promocji, a nawet startowa cena jest często korzystniejsza, niż w sklepach stacjonarnych. Warto stawiać na produkty znanych i cenionych na rynku producentów. Dzięki temu zyskamy wysokiej jakości produkt, który zapewni komfort i wygodę nie tylko naszemu pupilowi, ale również nam samym podczas bezproblemowego sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj