Witaj w rodzinie!

Decyzja podjęta. Po długich dyskusjach w naszym domu pojawia się wymarzony zwierzak. Nie jest istotne czy to pies, kot, mysz czy rybka. Najważniejsze, że chcemy podarować mu dach nad głową, pełną miskę i dużo, dużo miłości. Jednym z naszych pierwszych zadań jest nadanie pupilowi odpowiedniego imienia.  Jak się za to zabrać?

Co i jak, czyli najważniejsze kryteria

Wybierając imię dla naszego zwierzaka warto wziąć pod uwagę jakiego jest on gatunku. Oczywiście istnieją imiona uniwersalne, które będą pasowały zarówno do psa jak i do świnki morskiej, lecz są również takie, które kojarzą się nam wyłącznie z jednym gatunkiem, np. Reks dla psa czy Kicia dla kota.

Warto pamiętać również, aby imię nie było długie i skomplikowane, wszak służyć nam będzie do komunikacji z pupilem. Wołanie kilka razy dziennie Prometeusza lub Margarytki jest na dłuższą metę uciążliwe. Ponadto należy wziąć pod uwagę wygodę zwierzaka, któremu łatwiej będzie skojarzyć i zapamiętać krótkie imię.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym aspektem jest dopasowanie imienia do zwierzaka. Wystarczy wyobrazić sobie maleńką rybkę błazenka, do którego imię w stylu Brutus czy Misio kompletnie nie pasują. Za to Nemo lub Pływak a i owszem.

Najogólniej rzecz ujmując: nadając imię pupilowi kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Unikajmy imion obraźliwych i długich. Pamiętajmy również, żeby nie zmieniać zwierzakowi imienia, gdyż zwierzę, tak jak człowiek identyfikuje się z nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj