Wyprawa na ryby to dla wielu osób świetny sposób na udane spędzenie wolnego czasu, ale i niesamowity relaks. Zanim jednak wybierzemy się na połów ryb, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Szczególnie staranne przygotowanie dotyczyć będzie tych sytuacji, w których chcemy wybrać się na połów szczupaka. Jakie przynęty na szczupaka sprawdzą się najlepiej? Sprawdziliśmy to. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Aby poskromić szczupaka

Szczupaki zaliczane są do bardzo szybkich, wymagających i walecznych ryb, stąd też skuteczne przynęty szczupakowe należy wybierać z rozmysłem. Warto wiedzieć, że do połowu szczupaka używa się głównie przynęt gumowych, woblerów, blach, obrotowych błystków, streamerów, fly jerków, wirujących ogonków, kogutów, jak również żywych ryb. Tego rodzaju przynęty doskonale sprawdzają się podczas połowu metodą spinningową. Co najciekawsze – szczupaki z powodzeniem reagować mogą nie tylko na mniejsze przynęty o wielkości 8 – 10 cm, ale i na te zdecydowanie większe, o rozmiarze sięgającym nawet 20 cm. Dobrze jest więc korzystać z możliwie jak najszerszego asortymentu przynęt dostępnego w ofercie dobrego, specjalistycznego sklepu – także tego prowadzącego sprzedaż internetową.

Naturalny wygląd przynęty

Specjaliści z branży spinningowej są przekonani, że najskuteczniejszymi przynętami będą te wyglądające wyjątkowo naturalnie i tak samo się zachowujące. Dlatego warto szukać tego rodzaju przynęt, przy czym świetnym pomysłem okazuje się także celowanie w zakup przynęt występujących w bardzo jaskrawych kolorach. Wybór produktów dostępnych na rynku jest bardzo szeroki – z pewnością będzie można więc znaleźć takie przynęty, które sprawią, że nasz połów szczupaka będzie zawsze udany.

Rodzaj przynęty według potrzeb

Aby można było mówić o skutecznym połowie szczupaka, warto też pamiętać o konieczności doboru rodzaju przynęty na szczupaka do miejsca jego przebywania. W zbiornikach o dużym stopniu zarośnięcia świetnie sprawdzą się przynęty z hakiem antyzaczepowym. Co więcej – w asortymencie przynęt szczupakowych znaleźć można także takie, które zostały wyposażone w ciężarek wewnątrz korpusu. Do tego wiele modeli przynęt daje także wędkarzowi możliwość umieszczenia traktorów zapachowych. Ich zadaniem jest dodatkowe wabienie drapieżników, a w efekcie – znaczne zwiększenie skuteczności połowów.

Kiedy najlepiej wybrać się na połów?

Połów szczupaków zaczyna się 1 maja i to właśnie wówczas jest najlepszy czas na to, by wybrać się na długi oczekiwaną wyprawę na ryby. Szczupak jest takim gatunkiem ryby, który najlepiej upodobał sobie żerowanie w wodnych toniach podczas deszczowej pogody. Jasne staje się więc to, że właśnie w takich warunkach atmosferycznych połów będzie najbardziej obfity, a satysfakcja z wyprawy na ryby jeszcze większa. Najbardziej polecaną metodą połowu szczupaka pozostaje zaś spinning. Jego istotą jest naprzemienne zarzucanie i ściąganie przynęty z wykorzystaniem wędziska i kołowrotka. To jedna z najskuteczniejszych metod połowu wymagających ryb drapieżnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj