Psy, tak samo jak ludzie potrzebują zdrowego, zbilansowanego jedzenia. Najczęściej podstawę diety naszego pupila stanowi psia karma, której składniki zostały przygotowane przez specjalistów od żywienia zwierząt. Jej wybór jest kluczowy, ale warto również zastanowić się nad psimi przysmakami.

My lubimy od czasu do czasu zjeść ciastko, loda lub czekoladę. Spotykając się z przyjaciółmi zdarza nam się zjeść chipsy lub słone paluszki. Jesteśmy też w stanie do przekąsek podejść w zdrowszy sposób i na stole postawić owoce lub pocięte na kawałki warzywa do maczania w hummusie.

Psy są mięsożercami, więc nasze przysmaki niekoniecznie przypadną im do gustu (a część np. czekolada czy winogrona będą dla ich zdrowia bardzo groźne), ale pewne zasady u nich działają tak samo jak u nas – przekąski nie mogą zastąpić normalnego jedzenia; powinno się w ich spożywaniu zachować umiar; warto wybierać zdrowe przysmaki.

Podstawowa zasada to zwrócenie uwagi na skład przekąski dla psa. Ważne są naturalne składniki – zdecydowanie unikaj sztucznych produktów pełnych chemii. Psu spodoba się wysoka zawartość mięsa. Na pewno lepiej kupić mniejszą ilość dobrej jakości smakołyków niż całe zapasy bezwartościowego jedzenia.

Dobrze dobrana przekąska może być świetnym źródłem dodatkowych składników odżywczych. Doskonałym przykładem są przysmaki, w których składzie znajdują się żwacze wołowe. Niezwykle zdrowy składnik, który przede wszystkim zadba o zdrowe jelita naszego ulubieńca, ale również oczyści jego zęby i wzmocni mięśnie żuchwy.

Przekąski świetnie sprawdzą się na spacerze, a także podczas tresury – nie ma chyba lepszej nagrody dla naszego psa niż pyszne jedzenie. Kości i gryzaki zaspokoją z kolei naturalną potrzebę gryzienia oraz żucia.

Nasz zwierzęcy przyjaciel zasługuje na wszystko co najlepsze. Przysmaki na pewno sprawią mu sporo radości, a odpowiednio je dobierając i zachowując zdrowy rozsądek w ich wydzielaniu, wpłyniemy pozytywnie na jego rozwój.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem Happy Snacky Shop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj